Gergi Tavan Bakım ve Temizliği

Gergi tavan Bakımı, Temizliği, Sürpriz Misafir Sinekler! hoş bir görüntüye aynı zamanda narin ve naif bir yapıya sahiptir. Bütün nayif yapılar gibi ilgi ve bakım ister. şaka, şaka gergi tavan o kadar ilgi ve bakım istemez lakin en başta yapılırken işin ucunu sağlam tutarsanız…

Evet işin espri kısmını bir kenara bırakacak olursak sizlere bu konuda bir kaç başlık altında hem öneri hemde bu önerilere istinaden alınması gereken önlem ve işlemleri açıklamaya çalışacağız. Bu başlıklar sırayla şu şekilde sıralanabilir. Barisol gergi tavan montajı sırasında hangi hususlara dikkat edilmeli, montaj sırasında hangi hatalar bakım ve temizlik ömrünü kısaltır, köşe bağlamı nedir ve nasıl olmalı, kapama profili ne işe yarar?

Evet, bu öneriyi yapmak için yapılması gereken önerileri ve eylemleri açıklamaya çalışacağız. Bu başlıklar, yükleme sırasındaki arızaların bakım ve temizleme ömrünü kısaltan, köşe içeriği nedir ve kapanma profili nasıl çalışmalıdır gerginlik tavanının kurulumu sırasında dikkat edilmesi gerektiği sıraya göre sipariş edilebilirler.

Gergi Tavan Uygulama Montajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Barisol Gergi tavan yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle hayırlı olsun demek isteriz. Gergi tavan yapımından sonrası için olunabilecek problemler ve bunlar karşısında nasıl bir önlem alınması gerektiğini biliyor muydunuz. Cevabınız hayır ise bu yazıyı kesinlikle dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle şunu bilmenizi isteriz, iyi bir başlangıç sağlıklı ve uzun soluklu sonuç almanızı sağlar. Öncelikle sizlere ufak bir empati yaparak sektörümüzdeki sözde ustalardan bahsetmek istiyoruz. Eğerki sizler gergi tavan yaptırmak istediğiniz herhangi bir firmaya veya şahsa  bu dekorun içine toz veya sinek giriyor önlenemez mi? Benzeri soru yada sorular yönelttiğinizde sizlere şu veya benzeri cevapları verirlerse lütfen itimat etmeyiniz.

Bu incecik malzeme zamanla alır önleyemezsiniz!

Birde durumdan paye çıkartmaya çalışarak verilen cevaplar vardır.

Bizler büyük firmayız bir telefonda gelir temizleriz! Eğer şahıs ise gereği yapılmalı

BU İKİ ÖRNEĞİ VERMENİN NEDENİNİ MİNİ ŞEKİLDE AÇIK YÜREKLİLİKLE AÇIKLAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Evet Barisol gergi tavan mebranı çok incedir mikron yani milimetrenin 4/1 oranında inceliğe sahiptir. Germe tavan her ne kadar geniş yüzeye baskı veya yüke ciddi anlamda dayansa da, küçük baskılara dayanamaz. Yani ayak genişliğinde 50 kg bi ağırlığa banamasın demez iken kalem bıçak vs gibi nesnelerle rahatlıkla delinip kesilebilir. Bu nedenle, anında işi tanımayan birinin eline yırtılır. Kaçınılmaz son …

İkincisi ebetteki müşterilerimiz bizleri aradığında anında hizmete gidiyoruz. Yalnız bizleri müşterilerimiz genelde yeni bir alan yaptırmak, veya mevcut görselden sıkılıp yeni baskı değişimi isterler. Bu söktörde uzun yıllardır çalışmaktayız. Gerekse LED gerekse gergi tavandan kaynaklı bir sorun yüzünden arayan müşterimiz olmadı. Bunun nedeni işimizi saygı ve ciddiyet içerisinde gerçekten severek yaptığımız için.

Gergi Tavan Köşe Kombinasyonu Nasıl Olmalı?

Evet, başlıkta belirttiğimiz gibi, özellikle sinek böcekleri vb. Davetsiz misafirlere temiz ve uzun süre dayanan toz vb çizimlerin girmediği bir gergi tavan istiyorsak önlemlerimizi en baştan yani temelden almak lazım bunlardan ilki köşe başlama noktalarıdır.

Germe tavanının yapıldığı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, köşelerin açıkça kapatılmış olmasıdır. Köşeleri sıfır boşluk bırakmayın. Bu durumu iki imajla açıklayabiliriz.

Gördüğünüz gibi, resimleri netçe ve net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Germe Tavanı Tüm modellerin montajı sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Dediğimiz gibi, sağlam bir altyapı sıfır bir sorundur. Kısacası:

İkinci adım, profil ve duvar kenarlarını örtmek ve onları folyo bantla kapatmaktır. Bu sayede, mikron herhangi bir toz gibi içe nüfuz etmez.

Germe Tavanının Sıcak Çadırlarının Profillerini Kapatma

Evet alt yapı, köşe kapama, ve folyoluma kademelerinden sonra geldik son sekmeye. Bu kısım hem gergi tava nın dışarıdan hoş görünmesine aynı zamanda işin garantisi gibi bir hal almaktadır. Yine kısaca şu iki resim sizlere aradaki farkı anlatmaya yetecektir.