Gergi Tavan için gerekli malzemeler

Sağlıklı bir Gergi tavan Uygulaması ancak doğru altyapı, doğru projeksiyon, kalite seçimi, doğru ürün ve uzman işçilik ile sağlanabilir. Ülkemizde yapılan germe tavan uygulamalarının çoğu, yanlış projeksiyon, kalitesizlik ve bilgi eksikliği, bilgi eksikliği veya altyapı eksikliği nedeniyle estetik, emniyet ve sağlık üzerinde olumsuz etkiler yaratarak çok fazla maliyetle tamamlanmaktadır.

Gergi Tavan için gerekli malzemeler

Gergi Tavan için gerekli malzemeler

Gergi Tavan Yatırmak için gerekli Materyaller Nedir bir bakalım.

Eğer aydınlatma kullanılacak ise Gergi Tavan Uygulanacak olan alan için 15 veya 20 cm derinliğinde havuz yapımı.

Led Aydınlatma için aydınlatma materyalleri

Gergi tavan kumaşı (Hangi kumaş seçilirse)

Gergi tavan profilleri (Projeye göre değişen profiller)

Bu sorunları önlemek için hazırladığımız aşağıdaki 4-noktalı kılavuzumuzu adım adım okumanızı öneririz.

Doğru Altyapı

Doğru proje

Kalite ve doğru ürün seçimi

Uzman işçilik

Gergi Tavan sistemlerinde en fazla yaşanan sıkıntı ve yanlışlardan bir tanesi de uygun altyapının hazırlanmamış olmasıdır. Adından da anlaşılabileceği gibi, Germe Tavan ısı ile gerilme suretiyle uygulanan bir malzemedir.. Kaliteli ve yüksek standartlı bir ürün kullanıldığı taktirde, herhangi bir taşıyıcı veya destekten bağımsız olarak yalnızca kenarlara monte edilen alüminyum pvc profillerin arasında çok uzun yıllar en küçük bir sarkma, veya bozulma deforme olmaksızın ilk günkü görünümünü korur. Kullanım süreci boyunca gergi Tavan ürünlerinde kenarlara uygulanan profillere hiç bitmeyecek bir çekim kuvveti uygular. Bu nedenle Germe Tavan Profillerinin uygulandığı yüzey bu çekim kuvvetine karşı kesinlikle dayanıklı olmalıdır.

Gergi Tavan sistemlerinde asma tavanda oluşturulacak bir havuz kullanılacaksa daha uzun ömürlü olması açısından, Alçıpan’ın altındaki köşelerde standart galvanizli alçıpan profili kullanmak yerine daha güçlü bir altyapı oluşturabilmek için 2vmm et kalınlığında kutu profil kullanılması gerekli. Kısaca ifade etmek gerekirse; Germe Tavan profillerinin monte edileceği yüzeylerin altında sağlam bir strüktür olması hem uygulamanın kullanım ömrünü arttırmakta. Gergi Tavan  herhangi bir deformasyona izin vermeyecektir.

Bilinen aksine, Gergi Tavan pahalı bir ürün değildir. Bununla birlikte, yanlış projeksiyon yüzünden, olması gerekenden çok daha pahalıya mal olabilir. Doğru ürün uzmanlar tarafından tasarlanırsa, bu son derece estetik, etkileyici ve etkileyici bir ürün alternatifi, ömrü ve bakım gereksinimleri nedeniyle diğer tavan ürünlerinden daha pahalıya mal olmayacaktır.