Anasayfa » Gergi Tavan » Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu

Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu

Gönderildiği yer: Gergi Tavan, Gergi Tavan Blog 0

Müşterilerimiz en çok merak ettiğiniz konularda bir tanesi gergi tavan uygulamaları için LED aydınlatma ürünlerinin ne sıklıkla ve hangi prensiplerle monte edileceğidir. Aşağıda konu hakkında ayrıntılı bir kılavuz bulabilirsiniz.

Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu

Lake doku gergi tavan üzerine istenilen miktarda yerleştirilebilen tavanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu, Gergi Tavan Uygulama Şeması
Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu, Gergi Tavan Uygulama Şeması

Hem şık, hem uzun ömürlü, hem de ekonomik.
Kaliteli malzeme kullanarak uyguladığımız Barisol Gergi Tavan Aydınlatma  Sistemleriyle kaliteli işçiliği birleştirdik ve ortaya hayran kalacağınız tavanlar geliştirdik.

1- Gergi Tavan aydınlatmasının altında bulunan LED’leri belirtilen voltaj ayarları (genelde 12V-24V-48V) güç kaynakları ile besleyiniz.

2- Led Aydınlatmada güç kaynağından seçiminde sabit voltaj veren (switching güç kaynakları) çeşitlerin olamasına dikkat edilmelidir. Giriş geriliminde yaşanabilecek müsait değişkenler çıkış voltajını etkilediği ürünleri kullanmayınız.

3- Kullanılacak LED’leri 5 Metreden daha birbirine ekleyerek bağlamayın. Bir güç kaynağının iki yanına LED aydınlatma ürünleri bağlayarak baştan ve sondan beslenmek üzere daha uzun hatları uygulayabilirsiniz. Güç kaynağından ana şapka çekerek. Güç kaynağının kapasitesi doğrultusunda paralel bağlama yapmanız da mümkündür.

4- Kullanmaya LED hatlarının başlangıcı, ortası ve sonunda farklı şiddetlerin oluşması için, Paralel bağlantılarda ana hat maksimum 100W kullanılsın, 100W sonunda güçlerde ikinci ana şapka çekilmelidir. Kullanılacak güce göre donatın ana hat kablo kesiti için aşağıdaki örnek tabloyu inceleyebilirsiniz;

5- Kullandığı LED’leri güç kaynağına bağlarken Artı (+) ve Eksi (-) bağlantı noktalarına doğru şekilde birleşecek şekilde birleştirecek.

6- LED Aydınlatma ürünlerinin statik elektrik karşılığında zarar görmemesi için led aydınlatmayı  kullanacağınız zaman ambalajlarından çıkarınız.

7- İç mekan (slikon korumasız) LED’lerin yüzölçümü% 70’den fazla olup yerlerde kullanmayınız.

8- LED’ler monte edilmeden önce tavan mutlaka  temizlenmesi gerekmektedir. Gergi tavanda varsa harç, boya artıkları zımparalanmalı, ışık kaybı yaşanmaması için tavan beyaza boyanmalıdır.

9- Uygulamanın yerini de aynı derecede sıklıkla kullanabilmek için ihmal etmeyiniz. Aksi takdirde yer yer gölgeler oluşması kaçınılmazdır. Gergi tavan membranı ile LED aydınlatmaların değerlendirilmesi X ile sembolize edersek, LED ürünleri tavana X-5cm sıklıkla hazır bulununuz; dikkat edilerek edilerek monte edilmelidir.

Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu
Gergi Tavan Led Montaj Kılavuzu

Led Aydınlatma ile gergi tavan sistemleri

Örnek: Tavan ile gergi tavan membranı arasındaki mesafe 25 cm. Led ürünleri 20 cm aralıklarla kesintisiz hatlar şeklinde uygulanmalıdır.