Gergi tavan montaj ekipmanları

Gergi tavan montaj ekipmanları Her işte olduğu gibi germe tavan montajında da gerekli ekipmanlar kullanılmaktadır.Bu ekipmanlar yardımı ile daha pürüzsüz bir yüzey elde edilir ve montaj işlemi en kolay şekilde gerçekleştirilir.Şimdi bakalım montajda kullanılacak ekipmanlar nelerdir?

Gergi tavan montaj ekipmanları

pvc film, yapışkan bant, profil sabitlenmesi, 6 mm çapında ve 30 mm uzunluğunda dübel, vidalar, aydınlatma halkası, tutkal (siyanoakrilat gurubu) gerekmektedir.

Kurulum için tüm araçlar:

ısı tabancası,su seviyesi veya lazer seviyesi, ganiometre, rulet, sarkaç testereler, matkap uçları ile delme, yaylı kelepçe , açısal ve düz bıçak, tornavida, çekiç, gönye, kırtasiye bıçak

Uygulama işlemi.Germe tavan bez doku ve pvc film ile yapılır. Bez doku dikişsiz olur ve istediğiniz genişlikte alana uygulanabilir. Pvc film dokunun ise uygulama alanları kısıtlıdır.Şimdi pvc film germe tavanın uygulama işlemine dikkat edelim. Bakalım saydığımız ekipmanlar nasıl kullanılır?

İlk önce tavan etrafı su seviyesi veya lazer seviyesi ile dakik bir şekilde ölçülür. Daha sonra tavan dokusunu uygulayabilmek için gereken profiller tavan kenarlarına yapıştırılır. Sonraki işlem ise  sıkı bir şekilde yapıltırılmış baget üzerine pvc film uygulaması yapılmaya başlamaktır. PVC film gerekli ölçülerde kesilir. Çok dikkatli bir şekilde film uygulanmaya başlar. Filmin kolay bir şekilde uygulanması içi gereken ekipman brülördür. Brülör yardımı ile film ısıtılır ve gerilmeye başlanır. Sıcaklık arttıkça film dokunun elastikliği artar ve uygulaması daha da kolaylaşır. İşlem alt kısımda kablolama işleminin bitmesinden sonra yapılmalıdır ki, işlem zamanı kaybı yaşanmasın. Gergi tavan montaj ekipmanları

Gergi tavan kumaşı uygulanarak kenarlara doğru sıkıştırılır.İşlem bittikten sonra yüzey soğur ve pürüzsüz bir görünüş sağlar .Bir kaç saat içinde montaj işi bitmiş olur.Böylece uygulamaya fazla zaman harcanmaz.Bu süreç oldukça temiz bir şekilde yapılır. İş bittikten sonra hiç bir şekilde atık ve toz bulunmaz. Bu uygulamada çıkan ufak pislikler ve molozlar için hemen süpürge yardımı ile temizlenir. Ortam eski haline geri getirilir. Böylece daha temiz bir çalışma olur.

Siz de hızlı bir şekilde evinizin tadilat ve onarım işleminin bitmesini istiyorsanız Bamax şirketini arayarak size uygun olan germe tavan çeşitlerinden bir veya bir kaç tanesini seçin. Hızlı ve temiz şekilde istediğinize kavuşun.