Gergi tavana Kadife dokunuş

Modern tavan çeşitleri oldukça renkli ,bol çeşitli ve istenilen tasarıma sahip olması ile her kesin dikkatini çekmektedir. Her geçen gün daha da gelişen dekor yöntemleri tasarımcılara farklı fikirler veriyor.Bu yöntemler germe tavan üzerine de uygulanmaktadır.Her zevke uygun olma özelliğine sahip olması ile yanı sıra her malzemeden ürünler de bulunmaktadır.Bu malzemelerden bir tanesi de Kadifedir.Gergi tavana kadife dokunuş vermekle oldukça muhteşem ve zengin bir görkem katılmış.İlk önce bakalım bu tavan türü nedir?Özellikleri nelerdir?

Gergi tavana Kadife dokunuş

Gergi tavana Kadife dokunuş, Kadife gergi tavan

Kadife doku nedir? Özellikleri nelerdir?

Bu kaplamanın üretimi için PVC film kullanılmaktadır.Bu tür dokuların en birinci özelliği kaynak edile bilmemesidir. Yapıldığı takdirde çok çirkin ve kaba bir görüntü sergilendiğinden,bu işlemi yapmak önerilmiyor.Kadife doku kullanmak niyetindeyseniz bunu dokunun ölçüsüne uygun olan alanlara yapmanız gerekir.Sadece böyle kullanıldığında muhteşem görüntü elde edebilirsiniz.Ölçüsü daha küçük olduğundan geniş alanlara uygulanamaz ve kullanımında ara elemanlar kullanmak zorunda kalırsınız.filmin kadifemsi dokunuşu güzel atmosfer yaratmakla kalmaz ,aynı zamanda kesişmesi de oldukça kolaydır.

Özellikleri:Bu kaplamanın bazı kısıtlamaları olsa da kendine has diğer  özellikleri de bulunmaktadır.Bu gergi tavan çeşidini temizlerken yaş ve nem kullanmak olmaz.Kadife dokuya sahip  tavanları yıkamak kesinlikle önerilmiyor,sadece kuru temizleme yapılabilir. Uygulandığı yere asil bir görünüş verdiği için her stil tasarıma uyumlu olamaz.Gergi tavana kadife dokunuş  daha çok klasik stile daha yakın bir tarz yaratıyor.Eğer uygulanan alan için böyle tarz düşünmüyorsanız ,o zaman seçiminizi değiştirmelisiniz.

Uygulama alanları:

Dediğimiz gibi klasik tarz yarattığı için her alana kullanamama özelliği ile seçilen kadife strecth tavanların uygulama alanları da değişiktir.Bu seçimi çalışma odalarında,kütüphaneler veya yatak odalarında uygulamak daha çok uygundur. Sesi azaltma özelliği sayesinde uygulandığı alanda fazla dış ses oluşumunu önleme özelliği vardır.Her renkte çeşitleri bulunmaktadır. Oldukça kolay uygulanır.

Siz de gerilmiş tavanınıza kadife dokunuşu vermek isterseniz bizimle irtibata geçin.