Gergi Tavanda UV Baskı

Gergi tavan sistemlerinde UV baskı yapılmadan önce tüm hazırlıklar yapılır. Bu hazırlıklarda dijital baskı makinesinin ortam ısısı ayarlanır ve kumaş rulosu makineye takılır. Böylece baskıya hazır hale getirilir. Her ne gerekiyorsa tüm hazırlıklar bittikten sonra önemli bölüme hazırlık olur. Gergi tavan UV baskı süreci de böyledir. UV baskı sürecine başlamadan önce ne gibi işlemler yapılır bakalım. Tabii ki, kumaş kaplama ile film kaplamaların hazırlanması tamamen farklıdır. Bu da film ve kumaş gergi tavanların üzerine resim basılırken  tamamen farklı bir şekilde olacaktır. Resimlerin basılması özel teknoloji gerektirir ve bu resim basılmasında modern araçları kullanılarak baskı gerçekleştirilir.

Gergi tavan baskı makinesi, Vutek UV baskı makinesi, Gergi tavana UV baskı süreci

Gergi tavan baskı makinesi, Vutek UV baskı makinesi, Gergi tavana UV baskı süreci

Gergi tavana UV baskı süreci

 

Bunun için ilk yapılması gereken kaplamaların üretimidir, bu süreç her zamankinden hiç de farklı değildir. Daha sonra bitmiş kaplamalar gereken ölçülerde kesilir.

İkinci işlem olarak gereken görüntüyü seçtikten sonra kaplamanın üzerine aktarmak olur. Bu işlem de özel beceri ve eğitim gerektiren bir işlemdir.Baskıya geçmezden önce ilk olarak küçük bir kaplama üzerinde test baskı yapmak gerekmektedir. Bu test baskı size renklerin doğru ayarlandığını bilmeniz için çok büyük yardımcı olacaktır. Eğer test baskısında her hangi bir sorun yaşanırsa o zaman bu sorun ortadan giderilir.Sorun giderilmezse resmin kalitesi daha düşük olur. O yüzden dikkat etmek gerekmektedir.Sorun varsa, giderildikten sonra gereken,sipariş verilen  baskı işlemine geçebilirsiniz.

Resim özel bir birim tarafından tolere edilir. Bu özel birim büyük bir jet görüntüsüne sahip olan bir yazıcıdır. Görüntü hızlı bir şekilde uygulanır ve bundan sonra malzeme kurutulmaya gönderilir. Gönderilen malzemenin kuruması basılmış renk dolgunluğuna ve derinliğine göre değişir. Bundan sonra gerekli ölçüye uygun olarak ayar yapılır.Bu aşamada kaplamaya özel ekipmanlar yardımı ile tavana uygulanmaya başlar.

Üzerine UV baskı uygulanarak daha alanı daha  değişik bir hale getirmeyi başaran UV baskılı gergi tavan ürünlerini siz de uygulatmaya karar verdiyseniz hemen bizi arayın. Tamamen zararsız Olan UV boyaları yardımı ile baskı işlemini gerçekleştiren ekipmanlarımız, her şeyi ölçüp biçip uygulama sürecinde hiç bir yanlışa yol vermeyen yetenekli ve eğitimli profesyonel ekibimiz sayesinde artık siz de hayallerinize kavuşabilirsiniz. Sadece bizi aramanız yeter. Bir telefon kadar yakın.