Anasayfa » Gergi Tavan Blog » Işıklı Gergi Tavan Sistemleri

Işıklı Gergi Tavan Sistemleri

Gönderildiği yer: Gergi Tavan Blog 0

Gergi tavan uygulamasının mekana katacağı derinliğin arttırılmasında en önemli unsurlardan birisi ışıklandırmadır. Işıklı gergi tavan sisteminde uygulamanın yapılacağı tavana önceden yerleştirilen led aydınlatmaların üstüne şeffaf germe tavan uygulanarak sonuç alınmaktadır.

Burada dikkat edilecek noktalar ise barrisol tavan sisteminin şeffaf ve ışık geçirgen özellikte olmasıdır. Diğer nokta ise kullanılacak led veya diğer ışıklandırma sisteminin kalitesi ve montajıdır. Işıklandırma sistemi ile germe tavan sisteminin birbiri ile uyumlu ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması önemlidir. Aynı zamanda uygulama sırasında işçilikte önemli bir faktördür. Başarılı bir uygulamanın sonucu olarak mekanı iyi bir şekilde aydınlatan bir gergi tavan sistemine sahip olursunuz.

Ekonomik bir uygulama ile ışıklandırmaya harcanan enerji maliyeti düşürülerek geniş alanlar iyi bir şekilde aydınlatılabilmektedir. Bu aynı zamanda gözü yormadan mekan da geçirilen zamanın kalitesini arttırmaktadır.

Aydınlık ortamlar her zaman huzur ve güven verir. Barrisol tavanın üstün özellikleri ve görsel kalitesi de işin içine girdiğinde keyfine doyum olmayan bir mekan ortaya çıkmış olur. Işıklandırma da özellikle led kullanılmasını tavsiye ediyoruz hem düşük enerji tüketimi hem de ışığın eşit bir şekilde alanda dağılması ile gergi tavan ile birlikte uyumlu bir sonuç vermektedir. Bazı durumlarda germe tavan uygulamasına uygun bir baskı ile istenilen görsel verilerek aydınlatma birlikte gerçekleştirilebilir. Burada kullanılan görselin fazla renk öğelerini barındırmaması önemlidir. Burada amaç mekanı iyi bir şekilde aydınlatma ise bu uyarımız önemlidir. Çünkü barrisol tavan baskısında detaylı bir resim kullanılması durumunda ışığın mekanı aydınlatması zayıflayabilir. Yine de uygulama sonunda mekan görsel açıdan göz dolduran bir hale gelmektedir. Gölge oluşmadığı sürece baskılı barrisol tavan uygulaması ışıklandırma ile birlikte iyi sonuçlar vermektedir.

Gergi Tavan