Koridorda gergi tavan

Koridorda gergi tavan sistemleri her zaman koridorları daha şık ve daha modern göstermektedir. Koridorda gergi tavan seçiminde en hızlı ve kaliteli seçimler yapılabilmesi için yapı malzemeleri çok geniş bir alan sunmaktadır.Hiç şüphesiz ki, bunlardan biri de koridorlarda rahatlıkla uygulana bilen ve koridorlara değişik bir görüntü katan tavan sistemidir.Bu tavan çeşidi neden her yerde kullanılabilir?Onları bu kadar özel yapan nedir?Bu soruların cevabını arayalım ilk önce.

Germe tavan (nerede uygulanmasına bağlı olarak -koridor,yatak odası,oturma odası vs.) temeli poliester lifleri ile yapılan kumaştan yapılır ve odanın etrafına sabitlenmiş profile sıkıştırılır.

Poliester lifli  tavan kaplaması istemeyenlere başka bir seçenek bu da PVC filmdir.Bu iki ürün hiç te bir birinden farklı değiller.

Bu sistem doğru bir şekilde uygulandığında tavanda pürüzsüz düz bir yüzey yaratmaya yardımcı olur.Koridorda uygulamayabilme özelliği ile birlikte  ayrıca aydınlatma sistemleri ile donatmak mümkündür ve bu şekilde uzun bir sürelik odanın aydınlatma sorunu çözülmüş olacaktır.

Koridorda gergi tavan

Koridorda gergi tavan

Koridorda  uygulama koridorun ölçüsüne göre değişir.Şöyle ki:

Eğer sizin evinizin koridoru alçak tavana sahipse o zaman siz bu koridorda stretch  tavan ürünlerinde parlak olan çeşidini seçmelisiniz.Bu sistem yansıtma özelliği sayesinde koridorunuzun daha yüksek ve geniş görünmesini sağlayacaktır.Aynı zamanda parlak  tavan  türü uygulatırken düşünülmüş bir şekilde aydınlatıcılar ek  kullanırsanız o zaman dar ve alçak koridorunuz tamamen değişecektir.

Eğer  koridorunuz dar uzun ve yüksekliğe sahipse o zaman bu koridorda parlak gerilmiş  tavan uygulatmak tamamen yanlış olur.Böyle yapıya sahip olan koridorlara mat  tavanlar uygulanması daha iyi bir seçim olacaktır.Dar,uzun ve yüksek tavana uygulanmış mat tavan dokusu koridorun yüksekliğini vizual olarak azaltır ve ortamı daha orantılı hale getirir.

Faydaları:

Koridorda uygulanan gergi tavanın bir çok faydaları vardır.Onlardan bir kaçına bakalım:

Gergi tavan uygulamasında uzun süre hazırlık yapmadan bile pürüzsüz bir yüzey elde etmek mümkündür.Ve gerçekten de  uygulatmak istediğiniz alana  uygulatmaya geçmeden önce her hangi bir sıva ve macun gibi işlemler yapmanıza gerek yoktur.Beton döşeme her nasıl olsa da üzerine uygulanan bu tavan türü  pürüzsüz yüzey yaratır.

Gerilmiş tavan demek, kısa bir sürede kaliteli tavan uygulaması demektir.Koridora uygulamakla hiç bir işlemin kurumasını falan beklememize gerek yok.Kısa bir süre içerisinde uygulanabilir, koridor uygulamasında da kısa bir süre içerisinde şık bir tasarıma imza atmış olacaksınız.

Uzun ömürlü tavanlar .Gergi tavanlar uzun süre hiç bozulmadan uygulandığı yerde durabilir.Ve hiç eskimeden ilk görünüşü saklar.

Tüm bu ve sayamadığım diğer sebepler bu tavan uygulamasını  özel yapar ve çok kolay bir şekilde her yerde kullanılabilir.Siz de uygulatmak isterseniz sadece bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.