Anasayfa » Genel » Koridorda gergi tavan

Koridorda gergi tavan

Gönderildiği yer: Genel 0

Koridorda germe tavan renk seçimi

Koridor dairenin rekviziti olarak bilinir. Koridorlarda kullanılan gergi tavan çeşitleri ve renkleri, koridorların çeşitli şekillerde görünmesine sebep olur.Koridorlar vizüel olarak geniş,dar, yüksek,alçak olarak görünüm kazanır.Bu makalemizde koridorlarda renk seçimleri ve bu renklerin ortama verdiği görünüm hakkında bilgi vereceğiz.Bakalım hangi renk hangi görünüm sağlar.

  • Koridora Beyaz renk gergi tavan: Olduk ça popüler bir renktir beyaz renk.Çoğunluk beyaz renkten yana tercih de bulunur. Beyaz renk tavanı daha geniş,parlak ve daha nazik bir şekilde gösterir.Beyaz renk her tür tasarıma uyum sağlar. Kolay bir şekilde klasik ve yüksek  teknoloji stillerin de tasarım yaratmak mümkündür.
  • Siyah renk koridor uygulaması: Siyah renk uygulaması yansımanı artırır.BU yansıma da tavanın daha yüksek görünmesine sebep olur. Ayrıca siyah renk uygulaması tavanı kasvetli yapar. Bu yüzden siyah renk uygulaması zamanı tüm tavan boyu uygulanması önerilmemektedir. Daha çok siyaha uyum sağlayan açık renkler ile kombine daha uygundur. Örneğin,kare şeklinde kenarlara beyaz uygulama ve iç kısmına siyah uygulama, çok mükemmel bir kombin oluşturur.

Koridorlarda parlak ve sulu renk seçimleri:

Eskiden koridorlarda ve ev tavanlarında renkli uygulamalar yapmak normal karşılanmazdı.Ama şimdi her şey değişti. İnsanlar germe tavan seçimi yaparken en çok renkli tavanlardan yana yapmayı  tercih ederler. Çünkü renkli tavan insan enerjisini artırır ve insanı rahatlatır. Eskiden her şeyi elektrik eşyalarını dahi beyaz renkte üretirlerdi. Artık modern tasarımlarda daha renkli ev eşyalarına da rastlamak mümkündür. Koridorlarda renkli germe tavan seçimi tercih edildiğinde odanın tüm eşyalarına uygun bir şekilde seçilmelidir ve ona göre karar verilmelidir.

  • Koridorda kum-sarısı,beyaz ve çok hafif kahverengi seçimi. Bu renkler uygulandığında oda görsel olarak daha geniş görünür.
  • Kahve rengi ve kum rengi Koridora daha sıcak ve ek konfor verecektir.
  • Koridorda turkuaz ve mavi renk germe tavan seçimi. Bu renkler insanı sakinleştirir, serinlik hissi yaratır.  Dışarıda her ne kadar stres dolu zaman geçirmiş olsanız da bu renk gergi tavan uygulanmış koridora girdiğiniz andan itibaren tüm stres ve yorgunluğunuz ortadan kalmaya başlamış olacaktır.Ve evin diğer odalarına daha sakin bir şekilde girmiş olacaksınız.

Bamax gergi tavan şirketi koridorlara germe tavan renk seçimini doğru ve eğitimli bir şekilde uygulamaktadır.Buyurun siz de yararlanın.