Anasayfa » Gergi Tavan Blog » Lake Gergi Tavan Sistemi

Lake Gergi Tavan Sistemi

Gönderildiği yer: Gergi Tavan Blog 1

Barrisol tavan uygulamasının bir başka çeşidi olan lake gergi tavan sistemi kapalı alanların mimari veya dekoratif özelliklerini ön plana çıkaran bir sistemdir. Bu yöntemde özellikle tek renk kullanılması ki burada beyaz renk özellikle tercih edilir, kapalı alanda bir ayna vazifesi göstererek hem alanın genişliğini görsel olarak arttırmış olur hem de dekoratif olarak iyi bir mimariye sahip olan kapalı alan kendini daha iyi bir şekilde göstermiş olur.

Germe tavan sistemini uygulanmasında lake sistem özellikle kapalı spor salonlarında güzel sonuçlar vermektedir. Işığı doğrudan salon içerisine yayarak aydınlatma çok iyi bir şekilde sağlanırken aynı zamanda salonun daha geniş ve taze görünmesini sağlamaktadır.

Spor salonu gibi kalabalıkların aktivite için bir arada bulunduğu ortamlarda barrisol tavan özellikle dayanıklı ve uzun ömürlü olması nedeni ile başarılı sonuçlar vermektedir. Spor salonlarında insan aktivitesi sonucu karbon dioksit ortama çok çıkar bu aynı zamanda is yapmaya da neden olur. Gergi tavanın kumaşının kalitesi ve özel baskısı ile is oluşumunu önlemektedir.

Lake germe tavan üç boyutlu (3D) olarak da kullanılabilmektedir. Düz beyaz renk uygulanmış zemin istenilen forma kavuşturularak salonda istenilen ortamın oluşturulması kolaylıkla sağlanmış olur. Örneğin spor yapan birkaç insan siluetin de tasarlandığında salon içerisinde ki aktiviteye heyecan katacaktır.

Lake gergi tavan ın özellikle lake baskısı iyi bir yansıtma özelliğine sahiptir. Beyaz renk dışında farklı renk seçenekleri de kullanılabilir. Beyaz renk uygulamasında tavan içine led ışıklandırma yapıldığında özellikle renkli led kullanılarak istenilen renk istenilen zamanda tavandan yansıtılabilir. Salonun dekoratif özelliklerine uygun veya değişebilir özellikte renkler ile barrisol tavan uygulaması çok başaralı sonuçlar verecektir.