Akustik gergi tavan ve avantajları nelerdir?

Gelişmiş Tavan sistemlerinde bir yenilik daha. Bu yenilik  özellikle gürültülü ortamlarda daha çok kullanılmaktadır.Bu sistem akustik gergi tavandır. Akustik  tavan uygulandığı alanda sadece akustik görünüm sağlamaz,aynı zamanda emici özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde içerisinde olan mikro delikler ses enerjisini içine alır ve ısı enerjisine dönüştürür. Bu özel yapılmış yüzeyi sayesinde, delikler hava viskoz sürtünme malzemeler ve mikro perfore ses emici üretir, arka duvara ve mevcut olan tavan arasında olan hava hacmi rezonans ile takviye edilir.Bu  sistem akustik kumaş ile uygulanır ve bu kumaş ta özel üretimi sayesinde üzerinde olan ince delikleri sayesinde  ses ve gürültüyü emer ve böylece ses azalır. Sadece bu değil aynı zamanda emilen ses dışarıya pozitif enerji olarak geri verilir. Dokunun her metrekaresinde 400.000 mikro delik içermektedir.

Akustik gergi tavan ve avantajları nelerdir

Akustik gergi tavan ve avantajları nelerdir

Akustik gergi tavan avantajları:

Akustik germe tavan mühendislik harikasıdır ve içerisinde olan özel küçük delikler sayesinde ses ve gürültüyü emer,özellikle gürültülü alanlarda kullanılarak daha sessiz bir ortam katar.Emdiği sesi pozitif bir enerjiye çevirir.

 Hem aydınlatma ,hem de dekoratif amaçlı kullanılabilme özelliğine sahiptir. Uygulandığı alana ayrı bir estetik görünüş veren akustik kaplama,değişik bir tasarım yaratır.

Kolaylıkla her şekilde girebilen bu tavan çeşidi ,çok rahat bir şekilde her alana kullanılabilme özelliğine sahiptir.

 Her yükseklikte olan sesi çok rahat ve eşit bir şekilde dağıtır. Böylece uygulandığı ortamda gürültü olmaz. Uygulandığı yerlerde asla ses yankılanması olmaz.Ve  gerilme tavan,mükemmel akustik çözümler sunması ile de tanınmaktadır.

Sadece saydıklarımızla kalmaz,aynı zamanda  üzerine istediğiniz ve beğendiğiniz her hangi bir görseli baskı yolu ile uygulata bilirsiniz. Böylece daha değişik bir tasarım  kullanmamış olursunuz ve olduğunuz alana kendinize has bir görüntü vermiş olursunuz.

Uygulanma alanları:

Akustik gergi tavanlar özel ses emici özelliği sayesinde istenilen ses ve gürültülü ortamlarda kullanılabilir.

Müzisyenmisiniz ve evinizde ve ya çalışma odanızda yaptığınız çalışma komşularınızı rahatsız mı ediyor?O zaman odanıza  uygulatın.Bu hem sizin çalışırken ses nedeni ile  daha az yorulmanıza yardımcı olacaktır.

Büyük şehirde mi yaşıyorsunuz? Sabaha kadar harekette olan arabaların sesleri,insanların sesleri uyumanızı ve ya çalışmanızı kötü mü etkiliyor?O zaman bu sesleri kesmenin en etkili yolu evinize ya da istediğiniz odaya akustik gergi tavan uygulatmaktır.

Sadece bu değil , klupler, ofisler, sinema salonlarına vs. uygulanabilir.

Her hangi bir yere uygulanan sistem sesin daha net bir şekilde eko vermeden duyulmasına,gürültü yapmadan ve insanların sinirlerini bozmayan bir ortamda olmasına yardımcı olur.