Gergi Tavan

Gergi tavan sistemi PVC kumaşın özel profiller ile uygulanacak tavana özel ekipmanları ile ısıtılarak uygulanmasına ( gerilerek uygulanmasına ) denir. Gergin tavan kumaşlarının bir çok çeşitleri vardır. Bunların en başında tarnsparan gergi tavan kumaşlarıdır. Işık geçirgenliği ile hem aydınlatmada hem dijital baskı teknolojisi kullanılarak baskı yapılmasına olanak tanır.

Lake germe tavan kumaşı parlak yüzeyi ile mükemmel bir yansıma yapar. Uygulanan mekanı daha geniş ve şık gösterir. Lake kumaşların bir çok renkleri mevcut olup, dekora göre renk seçimi yapılır.

Gergi tavan sistemleri bir çok mekanda ve alanda kullanılmaktadır. Bunların en başında ticarethaneler, kapalı yüzme havuzları, spa’lar, özel yaşam alanları, Alışveriş merkezleri, kamuya açık alanlar ve kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılmaktadır.

Gergi tavan kumaşlarının en büyük özelliklerinde birisi yüksek mühendislik ürünü olup kesinlikle içerisinde bakteri barındırmaz, anti-bakteriyeldir. Uzun yıllar özelliğini kaybetmez. Anti-statiklik özelliği ile asla toz tutmaz. Uzun yıllar bakım gerektirmez, temizlemesi çok kolay olup, herhangi bir pamuklu ıslak bez ile temizlenebilir.

Transparan kumaşlar aydınlatmada kullanıldığı takdirde homojen, gözü yormayan bir ışık verir. Led ürünleri kullanılır ise elektrik sarfiyatında % 80’e varan enerji tasarrufu sağlar. İçerisinde atık madde içermez ve % 100 geri dönüşümlüdür.

Gergi-tavan-nedir